1 grudnia 2015 roku w siedzibie Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Szczecinie odbyła się debata pt. "Wolontariat na Pomorzu Zachodnim", która otwierała cykl wydarzeń w ramach wydarzenia pn. "Przystanek Wolontariat". Debata miała na celu pokazanie lokalnego wolontariatu, zaangażowania organizacji i instytucji państwowych w wolontariat. Na wstępie Pani Emilia Kowalska – Kierownik projektu OWES przywitała przybyłych gości. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele lokalnych instytucji publicznych a także organizacji pozarządowych.

Po oficjalnym rozpoczęciu moderator debaty Pani dr Anna Łukomska-Dziedzic wskazała na ideę Przystanku Wolontariat, konkursie na logo wydarzenia, zbliżających się akcjach w ramach wydarzenia oraz poszczególnych organizatorach i ich zaangażowaniu w wolontariat. 

Następnie zaprezentowano sylwetki wyróżnionych osób i organizacji, którym wręczono okolicznościowe podziękowania. Wśród wyróżnionych znaleźli się:
1. Pan Łukasz Szełemej,
2. Pan Przemysław Stańczyk,
3. Pani Dorota Banach
4. Pani Beata Kłosowska-Szewc,
5. Pan Przemysław Landowski,
6. Pani Marika Pirveli,
7. Pani Justyna Pietrzak,
8. Pani Brygida Borecka,
9. Pani Justyna Fedak-Białkowska,
10. Pan Wojciech Woźniak,
11. Pani Monika Pyrek-Rokita,
12. Pan Bartłomiej Ilcewicz,
13. Fundacja Motywacja i Działanie,
14. Stowarzyszenie EDUCARE,
15. Stowarzyszenie SYNERGIA,
16. Stowarzyszenie na Rzecz Harmonii Społecznej,
17. Stowarzyszenie Jestem i Pomagam,
18. Szkolny Klub Wolontariusza z VII Liceum Ogólnokształcącego

Podczas debaty opowiadano o wolontariacie w sektorze ekonomii społecznej, tj. czym jest ekonomia społeczna oraz jak wolontariusze angażują się w wolontariat w stowarzyszeniach, fundacjach i spółdzielniach socjalnych. W kilku słowach opowiedziano o działaniach Stowarzyszenia “Jestem i Pomagam” oraz Fundacji Partnerstwo. Ponadto o swojej działalności opowiedziała Pani Justyna Flacht z Fundacji Motywacja i Działanie oraz Pan Wojciech Spychała ze Stowarzyszenia Polites. O swoim zaangażowaniu o działalność woluntarystyczną opowiedziały przedstawicielki Koła Naukowego Wolontariatu Studenckiego oraz przedstawicielki Koła Naukowego Studentów Pracy Socjalnej „EmPOWERment”. Do dyskusji o wolontariacie studenckim włączyła się prof. dr hab. Barbara Kromolicka – Dziekan Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego, Pani dr Ilona Kość - Z-ca dyrektora Instytut Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Pan dr Arkadiusz Malkowski - Kierownik Pracowni Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Na zakończenie debaty Pan prof. dr hab. Henryk Babis dokonał podsumowania zagadnienia wolontariatu studenckiego.

Naszą organizację podczas debaty reprezentowali: Pan Prezes Bartosz Rogojsza, Pani Urszula Rajchel-Pilarska oraz Pani Monika Hołownia. Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć: http://synergia.szczecin.pl/galeria/gallery/35-debata-wolontariat-na-pomorzu-zachodnim-owes-szczecin-2015#fwgallerytop

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gospodarczego i edukacji "Synergia"

ul. Milczańska 30a/100
70-107 Szczecin

tel.:91 307 07 22 lub 91 300 06 45
biuro@synergiaszczecin.pl

NIP: 852-259-67-40
REGON: 321187493
KRS: 0000410582

Godziny pracy biura:
poniedziałek - piątek: 08.00 - 16.00