12,5-kilogramowe sztaby złota, gra Poznaj NBP i zagadki w „escape room” oraz kurs rozpoznawania banknotów, to tylko niektóre atrakcje, na które zapraszamy w czasie Dni Otwartych NBP w Szczecinie. To wyjątkowa okazja zapoznania się nie tylko z zadaniami banku centralnego, ale także zgłębienia wiedzy ekonomicznej. Wstęp oczywiście bezpłatny!!! :)

Na zwiedzających czekają liczne atrakcje, w tym budzące olbrzymie emocje 12,5 kilogramowe sztaby złota. Dla najmłodszych przygotowano specjalną strefę zabaw i konkursów oraz fotobudkę. Wyjątkowe nagrody zachęcą do udziału w warsztatach z „Zosią i Franusiem”, gdzie dzieci zapoznają się z interesującymi informacjami na temat funkcjonowania banku i pieniądza.  Zwiedzający będą mogli przyłączyć się do specjalnej gry: „Poznaj NBP”.

Zdobytą wiedzę będzie można sprawdzić w Escape roomie - pokoju pełnym zagadek. Poprawne odpowiedzi na zadania i pytania pozwolą wydostać się z tego tajemniczego miejsca.  Warto wziąć udział w krótkim kursie rozpoznawania autentyczności polskich banknotów prowadzonym przez ekspertów NBP. Ta umiejętność niewątpliwie przyda się w życiu codziennym. Zmodernizowane zabezpieczenia banknotu 200zł zostaną przedstawione na piramidzie holograficznej. W kasach Oddziału będzie można kupić monety kolekcjonerskie NBP i wymienić zwykłe pięciozłotówki na monety okolicznościowe z serii „Odkryj Polskę”.

Integralną częścią Dni Otwartych NBP jest multimedialna wystawa „Drogi do Niepodległej – Józef Piłsudski” na Placu Solidarności 1 (teren Centrum Dialogu Przełomy). Wystawa z niezwykłą narracją pozwoli przenieść się w czasie o blisko 100 lat. Jest to możliwe dzięki nagraniom audio i wideo, zdjęciom 3 D i dokumentom. Na wystawie będzie można wziąć też udział w plenerowej grze rodzinnej z nagrodami.

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gospodarczego i edukacji "Synergia"

ul. Milczańska 30a/100
70-107 Szczecin

tel.:91 307 07 22 lub 91 300 06 45
biuro@synergiaszczecin.pl

NIP: 852-259-67-40
REGON: 321187493
KRS: 0000410582

Godziny pracy biura:
poniedziałek - piątek: 08.00 - 16.00