Drodzy Sympatycy!
w kwietniu 2017 roku rozpoczęliśmy realizację projektu pn. „Dzieńdoberek”, który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. (więcej o projekcie: http://synergiaszczecin.pl/projekty/207-dziendoberek-aktualny 

Oznacza to, że od września bieżącego roku swoją działalność rozpocznie całkowicie bezpłatne, niepubliczne przedszkole specjalne „Dzieńdoberek”, którego oferta skierowana jest do dzieci z niepełnosprawnościami, w szczególności dotkniętych autyzmem, w tym zespołem Aspergera, afazją, niepełnosprawnościami sprzężonymi i innymi. Oferta kierowana jest do wszystkich dzieci niepełnosprawnych w wieku 3-4 lata, które zamieszkują na terenie powiatu miasta Szczecin lub powiatu polickiego (gm. Police, gm. Nowe Warpno, gm. Dobra, gm. Kołbaskowo). 

Placówka mieści się przy ulicy Żubrów 3, w bardzo dobrze skomunikowanym punkcie Szczecina, tuż obok Parku Żeromskiego i centrum handlowego Galaxy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom prawnych opiekunów dzieci ustalono, że placówka działać będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 18:00.

Przedszkole „Dzieńdoberek” to przede wszystkim: kameralne sale przedszkolne, bogata oferta indywidualnej terapii przedszkolaka (m.in., basen, dogoterapia, terapia ręki, itp.), własna sala do terapii SI, indywidualnie zbilansowana dieta dla każdego dziecka, na miejscu wsparcie zespołu specjalistów m.in. psychologa, pedagoga, logopedy, dietetyka, fizjoterapeuty, terapeuty SI.

„Dzieńdoberek” to także punkt konsultacyjny dla prawnych opiekunów dzieci chorych na autyzm. Centrum Informacji i Wsparcia Rodzica będzie kolejną bezpłatną formą udzielenia pomocy. Grupa specjalistów z „Bioautyzm”, pełniących dyżury w przedszkolu „Dzieńdoberek”, pomoże odpowiedzieć rodzicom na pojawiające się pytania oraz wskaże jakie metody wdrożyć w domowej terapii z dzieckiem.

Zachęcamy do zapoznania się z wizualizacją pomieszczeń przedszkola: http://synergiaszczecin.pl/galeria/gallery/43-dziendoberek-wizualizacja#fwgallerytop

Szczegółowe informacje na temat placówki oraz naboru udziela dyrektor przedszkola:
Pani Joanna Rejamann-Stawarczyk
tel. 91 307 60 99 lub 577 895 444
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://dziendoberek.pl/

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gospodarczego i edukacji "Synergia"

ul. Żubrów 3/1
71-617 Szczecin

tel.:91 307 07 22 lub 91 300 06 45
biuro@synergiaszczecin.pl

NIP: 852-259-67-40
REGON: 321187493
KRS: 0000410582

Godziny pracy biura:
poniedziałek - piątek: 08.00 - 16.00